Login to your account

Username
Password
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
Username
Password
Verify password
Email
Verify email
YouTube    Facebook

Postav si svůj traktor

 

zetor proxima


Zetor Proxima

 CabrioNaše škola převzala od tradičního výrobce traktorů společnosti Zetor stavebnici modelu ZETOR PROXIMA ve verzi cabrio. Opraváři zemědělských strojů se tak mohou naplno zapojit do pokračování projektu Postav si svůj traktor, který Kraj Vysočina zahájil už minulý školní rok. „Zatímco loni jsme Zetory na školách v rámci odborného výcviku repasovali, letos si budou moci studenti postavit nové traktory. Vybrali jsme záměrně model univerzální, který má uplatnění jak v zemědělství, lesnictví, tak i v komunálních službách,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jana Fialová. Čtyři nové traktory pořídil Kraj Vysočina od společnosti ZETOR za 1,8 milionu korun.

Slavnostní předání stavebnice dílů a konstrukčních plánů sériově vyráběného traktoru proběhlo na akci Vysočina Zetor Show, kterou organizovala společnost Moreau Agri Vysočina. Součástí doprovodného programu byla spanilá jízda příznivců traktorů ZETOR. Rekordních 134 strojů se vydalo na 6 km jízdu zakončenou ve Vysočina Areně.

„V zemědělství dlouhodobě pociťujeme nedostatek kvalifikovaných osob, což souvisí i s klesajícím zájmem mládeže o zemědělské obory. Poptávka po absolventech středních škol a učilišť vysoce převyšuje nabídku. Uplatnění mladých absolventů je přitom široké, ať již v zemědělských podnicích, v servisních střediscích, či ve výrobních a vývojových firmách věnujících se agrárnímu segmentu. Našim záměrem pro podporu projektu Postav si svůj traktor je popularizovat obor u mládeže a umožnit jim, aby se netradiční a zábavnou formou seznámili s moderní technikou využívanou na polích, farmách, v lesích a dopravě,“ říká Jana Ragasová, ředitelka Úseku lidských zdrojů a všeobecné správy v ZETOR TRACTORS.

„Zatímco při sestavení traktoru budeme muset garantovat firmou stanovené postupy, o finální podobě – např. barvách karosérie a doplňků – bychom rádi nechali rozhodnout studenty. Tenhle postup se nám osvědčil už při předchozím projektu, kdy jsme repasovali starší typy Zetorů, a tak se připravili na novou výzvu,“ říká ředitel České zemědělské akademie v Humpolci Otakar Březina.

„Traktory budou studentům sloužit jako učební pomůcka. Při montáži a demontáži se seznámí s fungováním strojů a mechanismy využívanými v technice. Stavebnice stroje se skládá z téměř 100 komponentů a obsahuje i konstrukční plány. Mistrům zúčastněných škol bude poskytnuta metodická podpora, po které se již školní týmy pustí do práce. Technické sestavení stroje musí být naprosto přesné a bude potřeba dodržet definovaný postup. Designovým prvkům a celkovému vzhledu traktorů se pak již meze nekladou a bude limitovaný jen kreativitou a nápady studentů,“ upřesňuje průběh projektu Milan Hájek ze společnosti Moreau Agri Vysočina.

 

Zdroj: Kraj Vysočina

Tisková zpráva - ZETOR TRACTORS a. s.

 

Fotogalerie - předání

Fotogalerie - stavba

 

 

 

1 cech obkladacu logo casopis 4 6
logoagroportal agrojournal