Login to your account

Username
Password
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
Username
Password
Verify password
Email
Verify email
YouTube    Facebook

Žáci se připravují na zkoušky

tesar


Žáci učebních oborů se připravují na závěrečné zkoušky 

V zimních měsících se žáci  končících ročníků všech učebních oborů České zemědělské akademie v Humpolci už pomalu připravují na zakončení studia závěrečnými zkouškami. Nejpřitažlivějším měřítkem je porovnávání  dovedností a znalostí  formou soutěží mezi jednotlivými obory. Odborné soutěže organizují vybrané školy ve spolupráci s příslušnými cechy nebo svazy.

Žáci stavebních oborů z humpolecké ČZA už mají absolvované 2 soutěže odborných dovedností.


Zedníci Lukáš Pecha a Václav Bezouška se zúčastnili soutěže nazvané Obkladačské naděje v Hradci Králové, kde obsadili 5. místo. Za úkol měli podle nákresu obložit model koupelny keramickými obkladačkami  a položit na podlahu dlažbu. Na organizaci soutěže se podílel Cech obkladačů ČR.


Tesaři Jan Kratochvíl a Václav Hák vyráběli zmenšený model krovu rodinného domu na zemské soutěži v Jaroměři. Mezi 15 zúčastněnými školami z celé republiky obsadili krásné 4. místo.Po odborném testu byli společně se žáky dalších třech škol na čele soutěže, ale následující dvoudenní praktická část soutěže rozhodla o konečném umístění. Za poslední roky patří tento výsledek našich žáků k nejlepším. Tuto soutěž podporuje Cech klempířů, pokrývačů a tesařů ČR.


Žáci oboru instalatér budou mít krajské kolo soutěže v odborných dovednostech až v měsíci březnu v Jihlavě, nejlepší družstvo bude reprezentovat Kraj Vysočinu na celostátní soutěži v rámci stavebního veletrhu v Brně v dubnu 2013 pod záštitou Cechu topenářů a instalatérů ČR.


Nejlepší automechanici absolvovali krajské kolo soutěže minulý týden ve Střední škole řemesel a služeb ve Velkém Meziříčí. Tato soutěž klade na účastníky velké nároky, neboť se skládá ze tří částí  - z odborného testu, z poznávací části a praktické části. Vedle znalostí a dovedností musí soutěžící prokázat i psychickou odolnost a pohotovost při řešení problémů. Humpolecký žák Luboš Křesťan obsadil výsledné 7. místo. Vítěz soutěže postoupil do celostátního finále do Mladé Boleslavi pořádané Svazem autoopraven ČR.


Žáci třetích ročníků učebních oborů se po úspěšně vykonaných závěrečných zkouškách rozloučí s naší školou v červnu a od září na jejich místa nastoupí noví žáci, v současné době ještě navštěvující 9.ročník základních škol. Aby jich bylo co nejvíce, vypsala společnost Vysočina Education z Jihlavy pro tyto žáky projekt nazvaný Soutěž. Žáci humpoleckých základních škol navštěvují odborné dílny stavebních oborů v Nádražní ulici a pod vedením příslušných učitelů odborné výchovy vyrábějí výrobek, kterým bude podnos pro kávovou nebo čajovou soupravu. Zatím mají za sebou přípravu v tesařské dílně, následovat bude ještě nalepení obkladaček a konečný nátěr rámečku podnosu.


S náplní práce v jednotlivých učebních oborech se měli možnost setkat „deváťáci“ v rámci dnů otevřených dveří, ale vyrobit si sami svůj výrobek je přece jen zajímavější a přitažlivější.


Koho tento nápad zaujal, může se ještě zapojit do projektu, nebo se  ještě přihlásit  ke studiu některého z učebních oborů na naší škole. Teď je na to ten nejvyšší čas. Rádi vás uvítáme v řadách našich žáků!     

 
Ing. František Čížek

 

 

 

1 cech obkladacu logo casopis 4 6
logoagroportal agrojournal