Login to your account

Username
Password
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
Username
Password
Verify password
Email
Verify email
YouTube    Facebook

Články

O zlatou kuklu SIAD

 

siad 2018


Naši žáci si vedli výtečně

v soutěži ve svařováníDne 27. 3. 2018 se konal v SŠT Most již 6. ročník soutěže „O zlatou kuklu společnosti SIAD“. Soutěže se zúčastnilo 19 škol, včetně zahraničních účastníků ze Slovenska.

Naší školu reprezentovali žáci oboru Opravář zemědělských strojů Michal Vošický Rostislav Bárta

Soutěžící museli nejprve prokázat teoretické znalosti z okruhů BOZP a technologie svařování formou testů. Otázky v testech se nelišily od běžné výuky svařování na středních školách či ve svářečských kurzech. V praktické části pak soutěžící předváděli svojí zručnost při realizaci tupého svaru.

Michal Vošický velmi dobře zvládl metodu 135 - svařování v ochranné atmosféře tavící se elektrodou a skončil na 11. místě. Rostislav Bárta si vybral metodu 311 - svařování plamenem a v této metodě zaznamenal vynikající úspěch, kdy v národním kole skončil na 1. místě a v hodnocení mezinárodní soutěže obsadil 4. místo. Celkově jako škola jsme se umístili na 7. místě.

Oběma studentům bych chtěl poděkovat za vzornou přípravu a výbornou reprezentaci svářečské školy. Zároveň patří velký dík i kolegům za pomoc s přípravou žáků.

Za soutěžní tým Oldřich Vrána, učitel OV

 

Fotogalerie

 

 

 

1 cech obkladacu logo casopis 4 6
logoagroportal agrojournal