Login to your account

Username
Password
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
Username
Password
Verify password
Email
Verify email
YouTube    Facebook

Články

Soutěž CTI

 

cti 2k18


Krajská soutěž instalatérů

se vydařila  

V úterní ráno 20. března se sjela do pracoviště ČZA v Nádražní ulici v Humpolci dvoučlenná družstva z pěti stavebních škol Kraje Vysočina - z Jihlavy, Třebíče, Nového Města na Moravě, Moravských Budějovic a z domácího Humpolce. Čekalo je krajské kolo soutěže odborných dovedností organizované brněnským Cechem topenářů a instalatérů.

Pro každého účastníka bylo připraveno 7 rozdílných úkolů z instalatérského oboru. Na splnění každého z nich byl určen čas 55 minut. Nejpříjemněji se účastníkům zodpovídalo na testové otázky zadané z počítačového programu. Následovala montáž umyvadla, stojanové baterie a odpadní armatury. Dále soutěžící pokračovali instalací a seřízením závěsného WC. „Chléb se lámal“ až u následujících 3 úkolů. Všichni instalatéři museli vytvořit postupně podle výkresu přesné svařence z ocelových trubek, poté z měděných trubek a nakonec i z trubek plastových.

Celkový výsledek soutěže ale naznačil až poslední finálový úkol, kdy bylo nutné tyto tři svařence propojit šroubením, namontovat na ně vodovodní baterii a provést tlakovou zkoušku těsnosti. Z deseti účastníků finálový úkol zvládlo jen 6 soutěžících, ostatním čtyřem se už tolik nedařilo. Neprovedli svařence tak přesně, aby je bylo možné navzájem spojit do celku.

Po téměř 8 hodinách mohla porota z Cechu topenářů a instalatérů vyhlásit konečné výsledky soutěže.

Zvítězil Jan Smejkal z Jihlavy a postupuje přímo do finále v Brně. Na druhém místě se umístil jihlavský Pavel Mrkvička před Bohumilem Svobodou z Humpolce. Na dalších místech jsou Jaroslav Chromý a Martin Pavlíček z Třebíče a Radek Matějka z Humpolce. Všichni tito žáci získali tolik bodů, že splnili základní kritérium pro postup do brněnského finále na „divokou kartu“– minimálně 550 bodů z 800 možných.

Kolik jich nakonec postoupí se ukáže až příští týden, kdy budou známy výsledky všech krajských kol z celé republiky. Přejme jim, aby jich bylo co nejvíce a aby všichni úspěšně reprezentovali náš kraj na konci dubna 2018 v Brně, kde část soutěže proběhne i před zraky návštěvníků brněnského stavebního veletrhu.

Při slavnostním zakončení soutěže poděkovali mladým instalatérům obchodní ředitelka firmy OSMA paní ing.Věra Davidová a ředitel ČZA Humpolec pan Mgr. Otakar Březina za předvedenou vysokou profesionální úroveň a popřáli všem mnoho úspěchů v další činnosti v instalatérském řemesle.Zároveň jim předali hodnotné ceny, které věnovaly Krajský úřad Kraje Vysočina, Městský úřad v Humpolci, výrobní firmy OSMA Komorovice, Status Humpolec a obchodní firma Bumbálek Humpolec.

Krajské kolo soutěže potvrdilo velmi dobrou úroveň výuky učebního oboru instalatér ve školách v Kraji Vysočina, čehož si povšimnul i představitel Cechu topenářů a instalatérů z Brna pan Fišer.

Za kolektiv spolupracovníků ing.František Čížek, ZŘ ČZA

 

Fotogalerie

 

 

 

1 cech obkladacu logo casopis 4 6
logoagroportal agrojournal