Login to your account

Username
Password
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
Username
Password
Verify password
Email
Verify email
YouTube    Facebook

Články

Kynologické zkoušky

 

kyn zk 17


stopařská zkouška

 zkoušky z poslušnosti Začal další školní rok a s ním i možnost pro nás, studenty kynologie, udělat kynologickou zkoušku dle národního nebo mezinárodního zkušebního řádu.

Tentokrát jsme se nepřihlásili jenom my, ale i náš učitel výcviku – pan Jaromír Vácha. A to na stopařskou zkoušku dle mezinárodního zkušebního řádu (FPr 1). My méně zkušení jsme se přihlásili na zkoušky z poslušnosti (BH – zkouška doprovodného psa dle mezinárodního zkušebního řádu IPO a ZZO – zkouška základní ovladatelnosti dle národního zkušebního řádu).

Jako rozhodčí byl nominován nám už dobře známý pan Martin Matoušek. Opět se ujal rozhodování velice zodpovědně, ale naštěstí pro nás i shovívavě. Věděl, že pro většinu z nás je to vůbec první zkouška. A bylo to na nás i našich psech poznat. Koktání při hlášení, skoro zapomenutí cviku u zkoušky BH… No prostě nervozita byla vidět na nás všech, kromě pana učitele Váchy! Ten jako starý „mazák“ vypadal, že jde se psem na procházku a že se nic neděje. Ukázal nám, jak se má zkouška dělat - ze 100 možných bodů byl hodnocen 99 a známkou výborně. No co jiného máme čekat… Je to prostě profesionál! A co my ostatní? Až na jednoho jsme byli úspěšní všichni. Radost byla veliká a pan rozhodčí nás pochválil za zodpovědný přístup a přípravu.

Tímto článkem chceme poděkovat panu rozhodčímu M. Matouškovi za přístup a ochotu vůbec přijet, učitelům výcviku ing. Jitce Filové a Jaromíru Váchovi za organizaci celé akce a pomoc s přípravou na zkoušky. Děkujeme.


Kynologové ze 3. a 4.B

 

FOTOALBUM

 

 

 

1 cech obkladacu logo casopis 4 6
logoagroportal agrojournal