Login to your account

Username
Password
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
Username
Password
Verify password
Email
Verify email
YouTube    Facebook

Články

Úspěch tesařů

 

tesari mistri cr


Václav Prokopec a Lukáš Míchal

mistry ČR pro rok 2017V letošním školním roce se daří žákům stavebních oborů v celostátních soutěžích odborných dovedností.

V říjnu 2016 se stali mistry republiky instalatéři Radek Němec a Bohumil Svoboda.

Zedníci – obkladači Martin Zubál a Vladimír Strnad při soutěži Obkladačské naděje na začátku dubna 2017 nezklamali a zadání splnili, ale na stupně vítězů to tentokrát bylo málo.

V pátek 28. dubna 2017 byli vyhlášeni za mistry republiky i tesaři Lukáš Míchal a Václav Prokopec, kteří byli nejlepší ve finále soutěže v Brně. Soutěž byla dvoudenní, probíhala na volném prostranství mezi pavilony brněnského výstaviště a od soutěžících vyžadovala nejen teoretické znalosti a praktické dovednosti, ale vzhledem k nevlídnému počasí i fyzickou a psychickou odolnost. O náročnosti zadání praktického úkolu svědčí i to, že stejnou sestavu krovu musí zhotovit tesaři při mistrovské zkoušce ve Švýcarsku. Lukáš Míchal obdržel od odborné poroty i nominaci na laureáta přehlídky České ručičky 2017, při které jsou oceňováni nejlepší žáci vybraných učebních oborů.

Ze třech stavebních oborů, které v Humpolci vyučujeme, ve dvou máme nejlepší žáky z celé republiky! Tento úspěch se nám povedl naposledy v roce 2003, kdy naši žáci byli nejlepší mezi zedníky i mezi zedníky-obkladači.

Za úspěchy žáků v soutěžích se skrývá i svědomitá a odborná práce učitelů a učitelů odborného výcviku.

Přejme si, aby úspěchy žáků stavebních oborů inspirovaly i jejich budoucí následovníky, kteří se nyní rozhodují o svém dalším profesním zaměření.

Ing. František Čížek, ZŘ ČZA

 

Fotogalerie
 

 

1 cech obkladacu logo casopis 4 6
logoagroportal agrojournal