Login to your account

Username
Password
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
Username
Password
Verify password
Email
Verify email
YouTube    Facebook

Články

Exkurze u psovodů

 

Býchory 16


Výcvikové středisko psovodů

a služebních psů BýchoryVe středu 20. dubna se žáci 2. a 3. ročníku oboru Chovatelství se zaměřením na kynologii účastnili exkurze do Výcvikového střediska psovodů a služebních psů v Býchorech, okres Kolín.

Důležitou součástí služební kynologie jsou výcviková střediska, v nichž se psi i psovodi připravují k plnění důležitých úkolů. Středisko v Býchorech patří k nejstarším, funguje od roku 1952.

Na tuto akci jsme se moc těšili. Hned po příjezdu nám byl přidělen „průvodce“ – instruktor výcviku a provedl nás celým areálem. Svoje vzpomínky si určitě „oživil“ i učitel výcviku na naší škole – Jaromír Vácha, který v tomto středisku pracoval. Po obhlídce areálu na nás čekal zámeček, ve kterém jsou ubytováni psovodi - účastnící kurzů. Někteří z nás už po jeho prohlídce prohlásili, že se na toto místo jednou určitě vrátí, právě jako psovodi.

A to nás to nejlepší teprve čekalo! Policejní psovodi nám předvedli výcvik poslušnosti a vyhledávání předmětů. Pro nás jako začínající kynology byly určitě nejzajímavější částí ukázky obran. Jednalo se jak o zadržení pachatele utíkajícího před policií, tak i schovaného mezi lidmi. I my jsme se mohli aktivně zúčastnit této výcvikové části. Na vlastní kůži si jeden z nás vyzkoušel, jaké to je, když pes „kouše na nohy“.

Z Býchor jsme všichni odjížděli plni dojmů a krásných zážitků.

Děkujeme našim učitelům Jitce Filové a Jaromíru Váchovi za umožnění návštěvy Výcvikového střediska Býchory a současně všem pracovníkům střediska, kteří se o nás vzorně starali.

studenti 2. a 3. ročníku ČZA Humpolec

 

 

1 cech obkladacu logo casopis 4 6
logoagroportal agrojournal