Login to your account

Username
Password
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
Username
Password
Verify password
Email
Verify email
YouTube    Facebook

Články

Jízda zručnosti 2016

  

jizda-zr-16


Šestnáctý ročník Jízdy zručnosti

vyhrál Václav ProvazníkSvětelské pracoviště České zemědělské akademie v Humpolci pořádalo dne 11. května 2016 již šestnáctý ročník oblastního kola soutěže Jízdy zručnosti s traktorem a vlekem.

Letošní soutěže se zúčastnilo 38 soutěžících ze 13 škol nejen Kraje Vysočina. Tato soutěž je určena pro žáky středních škol, kteří vlastní řidičský průkaz na traktor. Soutěžní trať prověřila rychlost, přesnost i dovednost v couvání s traktorem a vlekem.

Opraváři zemědělských strojů, kteří se ve Světlé nad Sázavou učí svému řemeslu, se této soutěže pravidelně účastní a umisťují se na předních příčkách. 

Nejinak tomu bylo i letos, kdy první čtyři místa obsadili naši žáci. Soutěž s přehledem vyhrál Václav Provazník. Na stupně vítězů ho doprovodili druhý Milan Špiňar a třetí Milan Stránský. Těsně pod stupni vítěžů zůstal Matěj Nádvorník.

Hlavní soutěž je vždy doplněna o doprovodné soutěže pro veřejnost. Podmínkou je pouze vlastnictví řidičského průkazu na traktor. Návštěvníci z řad diváků, kteří tuto podmínku splňují, si tak mohou změřit své dovednosti v soutěžích couvání traktoru s vlekem, ovládání hydraulického nakladače nebo v přesném ovládání hydrauliky traktoru.

Součástí akce je tradičně rozsáhlá výstava zemědělské techniky, která v tento den zaplní zbytek areálu zemědělské školy. Veřejnost i žáci si tak mohou prohlédnout nejnovější zemědělskou techniku, shromážděnou na výstavní ploše, a seznámit se i s některými metodami oprav, renovací, novinkami ve svařovací technice a podobně.

Jako kontrast k nejnovější technice pořádá škola ze svých i zapůjčených historických zemědělských strojů malou výstavu. Na ní může návštěvník vidět, jak vypadala zemědělská technika tažená koňským potahem, i stroje poháněné stabilními motory z první poloviny minulého století.

 

Výsledková listina

Fotogalerie

Reportáž

Jízda Pavla Brynycha

 

 Jízda zručnosti 2016 - Kraj Vysočina

Jízda zručnosti 2016 - Havlíčkobrodský deník

 

 

 

 

 

1 cech obkladacu logo casopis 4 6
logoagroportal agrojournal