Login to your account

Username
Password
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
Username
Password
Verify password
Email
Verify email
YouTube    Facebook

Články

Soutěže zemědělské mládeže

 

linde 2016


Zlatý pohár Linde

Olympiáda zemědělské mládežeJiž tradičně jezdí opraváři zemědělských strojů z České zemědělské akademie, pracoviště Světlá nad Sázavou, do Frýdku – Místku na mezinárodní soutěž ve svařování Zlatý pohár Linde. Letos proběhl v pořadí již 20. ročník.

Opět jsme mohli porovnat své kvality se soutěžícími z Čech, Slovenska, Německa, Ukrajiny i vzdálené Číny. Celkový počet účastníků soutěže se zastavil na čísle 103 soutěžících. Soutěž byla rozdělena na dvě části, a to část teoretickou a část praktickou.

V teoretické části se z našich žáků umístil nejlépe Jakub Fikar, který skončil na 4. místě, dále pak Štěpán Beránek, který obsadil 12. místo. Po absolvování teoretické části čekala soutěžící část praktická. Zde došlo ve srovnání s minulými léty ke zpřísnění hodnocení v tom, že prvních šest vizuálně nejzdařilejších svarů bylo podrobeno objektivnímu měření. Dokladem vysoké úrovně praktických dovedností žáků oboru Opravář zemědělských strojů je to, že se probojovali do první šestky. Jmenovitě Štěpán Beránek, který skončil na 6. místě v metodě 111, a Jakub Fikar, který se umístil na krásném 5. místě v metodě 141. Oběma žákům děkujeme za vzornou reprezentaci ČZA v Humpolci a její svářečské školy, která je součástí pracoviště ve Světlé nad Sázavou.

Fotogalerie

 

Další soutěž, které se světelští opraváři zemědělských strojů pravidelně účastní, je Olympiáda zemědělské mládeže, kterou pořádá Střední škola hospodářská a lesnická Frýdlant. Letos se ve dnech 20. a 21. dubna konal již 11. ročník. Zaměření soutěže je nastaveno pro obory Agropodnikání a Zemědělec-farmář. Světelští opraváři zemědělských strojů však prokazují pravidelně svoji všestrannost v zemědělských znalostech i dovednostech. Celá soutěž se letos skládala ze sedmi disciplín, kterými bylo: přezouvání a vyvážení pneumatiky, teoretický test z rostlinné a živočišné výroby, poznávací test z rostlinné a živočišné výroby, kování skoby, jízda zručnosti, práce s čelním nakladačem a sedlácký víceboj, jehož součástí bylo dojení, skládání balíků sena a převoz pytlů na kolečku po vytyčené dráze. Naši žáci po výborných výsledcích v minulém ročníku (2. místo v kategorii jednotlivců, 3. místo v kategorii družstev) dokázali letos vylepšit umístění téměř k absolutní dokonalosti. V konkurenci dvanácti dvoučlenných týmů z celé České republiky a Německa se David Metal umístil na prvním místě v soutěži jednotlivců, Václav Provazník skončil na krásném čtvrtém místě, přičemž mu na stupně vítězů chyběly pouhé tři body. Vše si oba ještě vylepšili v soutěži družstev, protože díky vyrovnaným výsledkům obou závodníků se světelské družstvo vyšvihlo na první příčku. Chlapci si tak domů vedle vítězných pohárů, medailí, diplomů a zážitků odvezli i zajímavé věcné ceny.

 

Ing. Josef Horní, zástupce ředitele pro pracoviště ve Světlé nad Sázavou

 

 

 

 

1 cech obkladacu logo casopis 4 6
logoagroportal agrojournal