Login to your account

Username
Password
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
Username
Password
Verify password
Email
Verify email
YouTube    Facebook

Články

Úspěšný březen

 

auto jun 16


Březen ve znamení

odborných soutěžíVe dnech 22. - 24. března 2016 se uskutečnilo celostátní kolo soutěže Automechanik, AUTOOPRAVÁŘ JUNIOR 2016, které hostilo opět Service Training Center ŠKODA AUTO a.s., Kosmonosy. Hlavním organizátorem byla již tradičně Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace.

Soutěž byla tvořena ze tří částí - teoretické, poznávací a praktické. A co bylo úkolem soutěžících?

Teoretická část

Během časového limitu 100 minut soutěžící mohli získat až 105 bodů. Mimo jiné absolvovali přednášku, samostudium a následně řízený rozhovor k ověření znalostí, jež si zapamatovali z přednášky.

Poznávací část

V této části soutěže finalisty čekalo 7 úkolů po 10 minutách a získat mohli až 105 bodů. Ověřovala se jejich znalost montážních postupů, brzdových systémů, používání měřidel, elektrosoučástek, součástí motoru, převodů a hnacích hřídelí a také speciálního nářadí.

Praktická část

Za 210 bodů absolvovali žáci 13 úkolů po 15 minutách. 

Z výše uvedeného je zřejmé, že soutěž je náročná nejen na dovednosti žáků, ale i na čas. Ke zvládnutí její náročnosti nemalou měrou přispělo důstojné a špičkově vybavené centrum v Kosmonosech.

Do finálového kola soutěže se probojoval z více jak 4.000 žáků třetího ročníku oboru automechanik Štěpán Zamrzla, který nakonec obsadil pěkné devatenácté místo. Vítězství putovalo do Českých Budějovic.

Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

 

Fotogalerie

 

Již XIX. ročník soutěže pořádané Cechem topenářů a instalatérů ČR, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Střední školou polytechnickou Brno, Jílová a Střední školou stavební Třebíč proběhl v úterý 22. března 2016 v prostorách odborného výcviku Střední školy stavební Třebíč.

Účastníci z řad učňů 3. ročníků oboru Instalatér se utkali ve dvou kategoriích - jednotlivci a družstva. Z Kraje Vysočina se sjela dvojčlenná družstva z Jihlavy, Nového Města na Moravě, Humpolce a Třebíče.

Naši školu reprezentovali Jan Kotlán a Tomáš Popek. V soutěži družstev obsadili 3. místo, v soutěži jednotlivců získal Jan Kotlán 5. místo a Tomáš Popek 7. místo. Vítězství putovalo do Jihlavy.

Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen soutěžícím proběhlo za účasti radní Kraje Vysočina Ing. Jany Fialové, člena prezidia Cechu topenářů a instalatérů ČR Ing. Andrzeje Bartoše a ředitele Střední školy stavební Třebíč Mgr. Aloise Nováka.

Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

 

 

 

1 cech obkladacu logo casopis 4 6
logoagroportal agrojournal