Login to your account

Username
Password
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
Username
Password
Verify password
Email
Verify email
YouTube    Facebook

Články

Skvělý úspěch našich "Krajánků"

 

krajenek 2016


Josef Kořínek a David Michalíček

"Krajánky roku 2016"Vyšší odborná škola a Střední zemědělská škola v Táboře pořádala ve středu 16. 3. 2016 třetí ročník soutěže „ZEMĚDĚLEC – KRAJINÁŘ“. Soutěž z pracovním názvem „Krajánek“ je soutěží s ekologickou tématikou pro studenty 2. - 3. ročníků středních zemědělských škol. Soutěže se zúčastnilo šest družstev, přičemž každé družstvo bylo tvořeno dvěma soutěžícími. Naši školu reprezentovala dvojice Josef Kořínek a David Michalíček ze třetího ročníku oboru Agropodnikání.

Žáci si na soutěž museli připravit prezentaci na téma „Krajina, sucho, voda“. Na začátek soutěže byl promítán film o schopnosti půdy zadržovat vodu v krajině. Film byl přípravou na jednotlivé části testů, kterých bylo celkem osm. V testech se objevily otázky týkající se vlastností půdy, hydrosféry a odborných názvů z ekologie, nákres složení vody a hydrosféry na planetě Zemi, rozdělení vody, vodstvo ČR, práce s odborným textem, obnovování schopnosti zadržovat vodu v krajině a obnova mokřadů. Po ukončení testů následovali jednotlivé prezentace, ve kterých se hodnotil nápad, přednes a celková kvalita zpracování.

Našim žákům se prezentace vydařila a získali 33 bodů. Družstvo na druhém místě získalo 29 bodů a družstvo na třetím místě 28 bodů. Po vyhodnocení testů a po sečtení bodů ze všech částí soutěže následovalo celkové vyhlášení výsledků.

Na druhém a třetím místě se umístila domácí družstva z Tábora. Prvenství získalo družstvo z ČZA v Humpolci. A cena za vítězství byla sladká! Dort a diplom na památku. Naši studenti naplnili naše očekávání a z výsledku byli nadšení.

Děkujeme žákům za vzornou reprezentaci a gratulujeme jim ke skvělému výsledku.

 

 

 

1 cech obkladacu logo casopis 4 6
logoagroportal agrojournal