Login to your account

Username
Password
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
Username
Password
Verify password
Email
Verify email
YouTube    Facebook

Články

Školní jídelna

 

jidelna web

 

 Dobré jídlo, dobré pití,

 to je základ živobytí!Rodáci z Humpolce a okolí určitě znají Českou zemědělskou akademii v Humpolci. Mnozí z nich možná ani netuší, že naše škola má i vlastní školní jídelnu

Školní jídelna zajišťuje stravování formou oběda. Pro naše ubytované studenty připravujeme ještě snídaně a večeře. Strávníci mají možnost výběru ze dvou jídel. Oběd zahrnuje polévku, hlavní chod, dezert (zákusek, ovoce, nebo salát) a nápoj. Vývary vaříme zásadně z čerstvého masa, nepoužíváme „polotovary“. Každý týden máme v nabídce také ryby, upravené různými technologickými postupy. Využíváme čerstvé sezónního ovoce a zeleninu od našich regionálních dodavatelů. Sterilované „vitamíny“ nabízíme jen minimálně, spíše v zimním období. Po celou dobu výdeje je samozřejmostí bohatá nabídka nápojů (voda, ovocné džusy, ochucené mléko, bílá káva, čaj slazený i hořký). 

Upřednostňujeme kvalitu před kvantitou, a zároveň podporujeme regionální ekonomiku. Proto jsme se zapojili do projektu UMBESA. Tento projekt je podpořen v rámci společné iniciativy Evropské územní spolupráce Evropského Fondu regionálního rozvoje. Cílem je trvale udržitelný jídelníček - realizace trvalé udržitelnosti ve stravovacích zařízeních, se zvláštním zohledněním regionálních, sezónních a ekologických potravin a z nich čerstvě připravených jídel. Vaříme „moderně“, ale zároveň nechceme úplně opustit klasickou českou kuchyni. Každý měsíc zavádíme do jídelního lístku jednu novinku – zkoušíme nové suroviny (pohanku, bulgur, jáhly,…), nebo vlastní recepty, prověřené v našich „domácích kuchyních“. 

Stává se už tradicí, že námi usmažené koblížky jsou nabízeny masopustním průvodem. Na Velikonoce dostávají děti mazanec a než odjedou na vánoční svátky, ochutnají vánočku. Každý rok pečeme 11. 11. svatomartinskou husu a na Den biopotravin, který letos pořádala naše škola 7. 10. 2015, jste měli možnost ochutnat perník a Macháčkovy placičky upečené z biopotravin. 

V naší školní jídelně se denně stravuje přes 500 strávníků. A nejde jen o naše vlastní studenty a zaměstnance! Možnost stravování nabízíme i žákům z jiných škol (gymnázium, střední škola informatiky a cestovního ruchu SČMSD), naše služby využívají firmy z Humpolce a blízkého okolí, či maminky na mateřské dovolené a senioři. Obědy se vydávají od 11:00- 14:30 hodin, v pátek od 11:00 – 14:00 hodin. Výdej obědů do jídlonosičů je od 10:40-11:00hodin. Oběd si můžete odhlásit i v daný den. Cena oběda pro cizí strávníky je 64,60Kč, cena oběda do jídlonosiče je 61,40Kč. Studenti středních škol, zřizovaných krajem Vysočina, zaplatí za oběd 28,80Kč. Od září 2015 nabízíme možnost odebírání obědů i ve výdejně na školním statku. Oběd si můžete vybrat 14 dní dopředu podle jídelníčku, který najdete na webových stránkách školy: www.cza-hu.cz.

Zaujal Vás náš článek? Dostali jste chuť na některé z našich jídel? Tak neváhejte a volejte vedoucí školní jídelny paní Beznoskové 565 532 147, nebo se rovnou přihlaste ve školní jídelně - Fügnerova 570, Humpolec.

Těší se na Vás kolektiv zaměstnanců školní jídelny ČZA Humpolec.


 

 

1 cech obkladacu logo casopis 4 6
logoagroportal agrojournal