Login to your account

Username
Password
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
Username
Password
Verify password
Email
Verify email
YouTube    Facebook

Články

Soutěžní květen ve Světlé

 

ozs


SOD Opravář zemědělských strojů 2015

Jízda zručnosti 2015 

Mezi 12. a 14. květnem proběhly ve Světlé nad Sázavou dvě významné soutěže, které se týkají zde vyučovaného oboru vzdělání Opravář zemědělských strojů.

Světelští byli 12. května pořadateli celostátní soutěže opravářů zemědělských strojů, konané v rámci projektu České ručičky. Soutěž je pořádána jako mistrovství republiky v odborných dovednostech. Právo pořádat soutěž získala Česká zemědělská akademie po loňském vítězství opraváře z pracoviště Světlá nad Sázavou, Lukáše Uhlíře. Soutěž se konala v Kraji Vysočina poprvé a hejtman kraje Jiří Běhounek převzal nad jejím pořádáním záštitu. Zúčastnilo se 31 soutěžících z celé republiky. 

Podle tradice pořadatelská škola nevysílá své zástupce do soutěže. Vítěz Tomáš Jančo ze Střední odborné školy Bruntál se zároveň stal laureátem ceny České ručičky.


Výsledková listina

Fotogalerie

Video

 

Druhou, již tradiční, soutěží je Jízda zručnosti s traktorem a vlekem, která se letos ve Světlé nad Sázavou konala již po patnácté. Tato soutěž je pořádána jako oblastní kolo, ze kterého pět nejlepších postupuje na celostátní soutěže. Při příležitosti této soutěže lze vidět poměrně rozsáhlou výstavu zemědělské techniky. V areálu školy je pak hlavní soutěž doplněna ještě o doprovodné soutěže, kterých se mohou účastnit i lidé z řad veřejnosti. Tato soutěž se stala již natolik tradiční záležitostí, že je místem setkávání bývalých absolventů školy i zemědělců ze širokého okolí.


Loňské vítězství obhájil "domácí" Martin Kotýnek.

 

Výsledková listina

Fotogalerie

Video

 

 

 

1 cech obkladacu logo casopis 4 6
logoagroportal agrojournal