Login to your account

Username
Password
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
Username
Password
Verify password
Email
Verify email
YouTube    Facebook

Články

Zlatý pohár Linde 2014

 

linde 2014 

  Václav Čapek vítězem vědomostní soutěže

o svářecí kuklu Speedglas


Ve dnech 15. a 16. dubna jsme měli možnost zúčastnit se 18. ročníku mezinárodní soutěže Zlatý pohár Linde.

Již tradičně se soutěžilo ve čtyřech metodách, a to svařování elektrickým obloukem obalenou elektrodou (111), svařování elektrickým obloukem tavící se elektrodou (135), svařování plamenem (311) a svařování netavící se elektrodou v inertním plynu (141). Soutěž byla rozdělena na část praktickou a část teoretickou. Naši žáci soutěžili v prvních třech metodách - Václav Čapek se v metodě 111 umístil v teoretické části na 16. místě a v praktické části na 27. místě, Roman Ryšavý v metodě 311 v teoretické části na 27. místě v praktické části na 14. místě, Jan Hrbek v metodě 135 v teoretické části na 33. místě a v praktické části na krásném 6. místě z padesáti soutěžících.

Žáci měli možnost zapojit se do vědomostní soutěže o svářecí kuklu Speedglas, tuto svářecí kuklu se podařilo vyhrát našemu žáku Václavu Čapkovi.

Zlatý pohár Linde už není možné pojímat pouze jakou soutěž, je to také významné společenské setkání kolegů ze škol, ale i se zástupci firem a vzájemné vyměňování zkušeností a poznatků. Účast na této soutěži je pro školu prestižní záležitost. Vždyť letošním rokem tato soutěž vstoupila do dospělosti. Jako každý rok i letos se soutěže účastnili soutěžící ze zahraničí, a to Slovenské republiky, Německa a Ukrajiny. Letošního ročníku se neúčastnili zástupci z Číny, ale pozvali naše nejlepší svářeče do Číny. Soutěže se účastnilo 130 žáků z 65 škol.

V závěru bych chtěl poděkovat soutěžícím za jejich snahu, obětavost a reprezentaci školy. Především osobní dík patří Janu Hrbkovi za nádherné 6. místo v praktické části vždyť od prvního místa ho dělilo pouhých 6 bodů. Dále Václavu Čapkovi za předvedené vědomosti a získání cenné svářecí kukly. V neposlední řadě patří velké poděkování vedení školy za možnost se účastnit této soutěže a kolegům, kteří se podíleli na přípravě žáků.

S poděkováním Oldřich Vrána, učitel OV

 

 

 

 

1 cech obkladacu logo casopis 4 6
logoagroportal agrojournal