Login to your account

Username
Password
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
Username
Password
Verify password
Email
Verify email
Facebook  Twitter  G+  SOL  Moodle

Články

Opraváři zemědělských strojů opět soutěží

 

opravar 2014


Jaro je pro opraváře dobou mnoha soutěžíJarní období je pro světelské opraváře zemědělských strojů každoročně dobou příprav na řidičské i závěrečné zkoušky. Zároveň je i dobou, kdy probíhá nejvíce soutěží ve znalostech i dovednostech žáků. Světelští se pravidelně zúčastňují soutěží ve svařování, olympiády zemědělské mládeže, soutěže opravářů zemědělských strojů a jízdy zručnosti s traktorem a vlekem.

V letošním roce se opraváři poprvé zúčastnili celostátní soutěže ve svařování v SŠT Most „O zlatou kuklu společnosti SIAD“, která se konala dne 25. 3. 2014. Soutěže se zúčastnilo 58 žáků ze 32 škol , od Sokolova až po Brno. Žáci těchto škol soutěžili ve třech metodách. Z našich žáků se nejlépe umístil Václav Čapek na 5 místě ve svařování elektrickým obloukem obalenou elektrodou.

Tradiční soutěží, které se opraváři každoročně účastní je mezinárodní soutěž ve svařování „O zlatý pohár Linde“, která se konala 15. a 16.4. ve Frýdku-Místku. Jako každý rok, tak i letos se soutěže účastnili soutěžící ze zahraničí a to Slovenské republiky, Německa a Ukrajiny. Soutěže se účastnilo 130 žáků z 65 škol. Zde se z našich nejlépe umístil v soutěži svařování elektrickým obloukem tavící se elektrodou Jan Hrbek. Z 50 soutěžících skončil v praktické části na velmi slušném 6 místě. V doplňkové vědomostní soutěži o svářecí kuklu Speedglas zvítězil náš Václav Čapek.

Ve dnech 23. a 24. dubna proběhne ve Frýdlantu již devátý ročník soutěže s názvem „Zemědělská olympiáda žáků středních škol“. Této soutěže se také naši opraváři pravidelně účastní. V minulých letech vždy končilo dvoučlenné družstvo světelských žáků na předních pozicích. Věříme, že tyto příčky obhájíme i v letošním roce.

Na začátku května se uskuteční celostátní „Soutěž opravářů zemědělských strojů“. Zde soutěží z každé školy pouze jeden žák. I v této soutěži bude mít Světlá nad Sázavou svého zástupce v poli asi 35 soutěžících. Na základě umístění v minulých letech, máme také v této soutěži ambice na přední místa ve výsledkové listině.

Poslední soutěží před prázdninami bude domácí, ve Světlé nad Sázavou pořádané, oblastní kolo Jízdy zručnosti s traktorem a vlekem. Tohoto měření dovednosti v jízdě se mohou zúčastnit všichni žáci středních škol s řidičským průkazem skupiny T. Pracoviště ČZA ve Světlé n.S. bude letos pořádat tuto soutěž již po čtrnácté. Z obvyklých 35 až 38 soutěžících z 12 škol z bližšího i vzdáleného okolí postupují 4 do celostátního kola. Také zde budou mít světelští opraváři několik svých želízek v ohni. Výsledky minulých let nás opravňují hledět k této soutěži s optimismem. V loňském roce postoupili do celostátního kola dva světelští žáci. V něm pak se usadili na prvních dvou místech v pořadí Tomáš Peca – žák maturitního oboru Mechanizace a služby a Jan Klofáč –žák učebního oboru Opravář zemědělských strojů.

U příležitosti soutěže, která se bude konat 14. května 2014, je již tradičně pořádána výstava zemědělské techniky a doplňkové soutěže pro veřejnost. Tento den se v průběhu let stal tradičním pro setkání zemědělců ze širokého okolí, absolventů školy, zájemců o studium zemědělských oborů i všech, které zajímá zemědělská a opravárenská technika. Česká zemědělská akademie v Humpolci, pracoviště Světlá nad Sázavou srdečně všechny zve.

Přijďte se k nám 14.5.2014 podívat.

 

 

 

1 cech obkladacu logo casopis 4 6