Login to your account

Username
Password
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
Username
Password
Verify password
Email
Verify email
YouTube    Facebook

Články

Opraváři zemědělských strojů opět soutěží

 

opravar 2014


Jaro je pro opraváře dobou mnoha soutěžíJarní období je pro světelské opraváře zemědělských strojů každoročně dobou příprav na řidičské i závěrečné zkoušky. Zároveň je i dobou, kdy probíhá nejvíce soutěží ve znalostech i dovednostech žáků. Světelští se pravidelně zúčastňují soutěží ve svařování, olympiády zemědělské mládeže, soutěže opravářů zemědělských strojů a jízdy zručnosti s traktorem a vlekem.

V letošním roce se opraváři poprvé zúčastnili celostátní soutěže ve svařování v SŠT Most „O zlatou kuklu společnosti SIAD“, která se konala dne 25. 3. 2014. Soutěže se zúčastnilo 58 žáků ze 32 škol , od Sokolova až po Brno. Žáci těchto škol soutěžili ve třech metodách. Z našich žáků se nejlépe umístil Václav Čapek na 5 místě ve svařování elektrickým obloukem obalenou elektrodou.

Tradiční soutěží, které se opraváři každoročně účastní je mezinárodní soutěž ve svařování „O zlatý pohár Linde“, která se konala 15. a 16.4. ve Frýdku-Místku. Jako každý rok, tak i letos se soutěže účastnili soutěžící ze zahraničí a to Slovenské republiky, Německa a Ukrajiny. Soutěže se účastnilo 130 žáků z 65 škol. Zde se z našich nejlépe umístil v soutěži svařování elektrickým obloukem tavící se elektrodou Jan Hrbek. Z 50 soutěžících skončil v praktické části na velmi slušném 6 místě. V doplňkové vědomostní soutěži o svářecí kuklu Speedglas zvítězil náš Václav Čapek.

Ve dnech 23. a 24. dubna proběhne ve Frýdlantu již devátý ročník soutěže s názvem „Zemědělská olympiáda žáků středních škol“. Této soutěže se také naši opraváři pravidelně účastní. V minulých letech vždy končilo dvoučlenné družstvo světelských žáků na předních pozicích. Věříme, že tyto příčky obhájíme i v letošním roce.

Na začátku května se uskuteční celostátní „Soutěž opravářů zemědělských strojů“. Zde soutěží z každé školy pouze jeden žák. I v této soutěži bude mít Světlá nad Sázavou svého zástupce v poli asi 35 soutěžících. Na základě umístění v minulých letech, máme také v této soutěži ambice na přední místa ve výsledkové listině.

Poslední soutěží před prázdninami bude domácí, ve Světlé nad Sázavou pořádané, oblastní kolo Jízdy zručnosti s traktorem a vlekem. Tohoto měření dovednosti v jízdě se mohou zúčastnit všichni žáci středních škol s řidičským průkazem skupiny T. Pracoviště ČZA ve Světlé n.S. bude letos pořádat tuto soutěž již po čtrnácté. Z obvyklých 35 až 38 soutěžících z 12 škol z bližšího i vzdáleného okolí postupují 4 do celostátního kola. Také zde budou mít světelští opraváři několik svých želízek v ohni. Výsledky minulých let nás opravňují hledět k této soutěži s optimismem. V loňském roce postoupili do celostátního kola dva světelští žáci. V něm pak se usadili na prvních dvou místech v pořadí Tomáš Peca – žák maturitního oboru Mechanizace a služby a Jan Klofáč –žák učebního oboru Opravář zemědělských strojů.

U příležitosti soutěže, která se bude konat 14. května 2014, je již tradičně pořádána výstava zemědělské techniky a doplňkové soutěže pro veřejnost. Tento den se v průběhu let stal tradičním pro setkání zemědělců ze širokého okolí, absolventů školy, zájemců o studium zemědělských oborů i všech, které zajímá zemědělská a opravárenská technika. Česká zemědělská akademie v Humpolci, pracoviště Světlá nad Sázavou srdečně všechny zve.

Přijďte se k nám 14.5.2014 podívat.

 

 

 

1 cech obkladacu logo casopis 4 6
logoagroportal agrojournal