Login to your account

Username
Password
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
Username
Password
Verify password
Email
Verify email
YouTube    Facebook

Články

Zahraniční praxe

 

staze                          

       ČZA rozšiřuje nabídku zahraniční praxe

     i pro opraváře zemědělských strojů


 

 

Začalo jaro a na České zemědělské zemědělské akademii v Humpolci se znovu žáci rozjeli do zahraničí, aby tam posbírali zkušenosti při práci v odlišných podmínkách a prostředí.


Hned druhý den po Velikonocích odjeli dva žáci třetího ročníku zemědělského oboru na více než čtyři týdny k chovateli koní do Francie. Dva dny poté vyjeli i žáci učebních oborů na tradiční stáž do Slovenského Istebného, kde budou tři týdny pracovat v místních autoservisech a na stavbách. Následovat je bude 10. dubna sedm kynologů, kteří pojedou na tradiční čtrnáctidenní stáž do Ivanky při Dunaji, rovněž ve Slovenské republice.


Letos se první jarní týden vydalo do Francie i vedení školy, aby v kraji Champagne Ardenne projednalo a zajistilo podmínky výměnných stáží pro opraváře zemědělských strojů. Tento kraj je současně partnerským krajem Kraje Vysočina.


Střední škola ve Val Moré, kam jsme byli pozváni p. ředitelem A. Michnikem se pro studentské stáže zdá být velmi vhodnou. Naše delegace tam byla velmi srdečně přijata a bylo nám umožněno prohlédnout si veškeré dílny a zázemí, které hodlá střední škola našim studentům nabídnout. Tato škola připravuje odborníky v oborech opravy zemědělských strojů, opravy motocyklů, opravy nákladních aut a opravy strojů pro komunikace a infrastrukturu, dále nabízí pomaturitní studium pro ekonomiku a prodej. Prohlédli jsme si i dílny a zařízení dalších dvou škol v okolí. Výsledkem třídenního jednání je dohodnutá návštěva vedení Lycea ve Val Moré v našem zařízení v květnu letošního roku, i předběžná dohoda o recipročních výměnách žáků obou škol v rámci projektů Leonardo da Vinci. Jako bonus byla dohodnuta i podpora v oblasti technického vybavení dílen. Pokud se vše podaří, naši opraváři by mohli do této atraktivní lokality vycestovat již v příštím roce.

 

 

 

1 cech obkladacu logo casopis 4 6
logoagroportal agrojournal