Login to your account

Username
Password
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
Username
Password
Verify password
Email
Verify email
YouTube    Facebook
 • Vítejte na našich stránkách

  Naleznete zde veškeré informace o možnostech studia na naší škole. Na škole probíhá i spousta mimoškolních aktivit, prohlédněte si naši nabídku.

 • AGROPODNIKÁNÍ

  Studujte moderní a žádané obory, perspektivní do budoucnosti. Stále více populární studijní obory, uzpůsobené nejnovějším trendům.

 • CHOV KONÍ A JEZDECTVÍ KYNOLOGIE

  Studium i budoucí povolání může být zároveň i Vašim koníčkem. Při volbě povolání volte nejen hlavou, ale i srdcem.

 • STAVEBNÍ OBORY

  Široká nabídka stavebních oborů. Získejte u nás kvalitní vzdělání, které Vám otevírá nové možnosti do života.

 • AUTOOPRAVÁRENSKÉ OBORY

  Široká nabídka autoopravárenských oborů. Získejte u nás kvalitní vzdělání, které Vám otevírá nové možnosti do života.

 • UBYTOVÁNÍ

  Pro studenty zajišťujeme ubytování ve vlastních domovech mládeže.

 • STRAVOVÁNÍ

  Pro studenty zajišťujeme stravování ve vlastní školní jídelně.

Projekty

pen

 

Česká zemědělská akademie je zapojena do celé řady projektů.

 

Číst více...

Úspěchy studentů

uspechy

 

Významné úspěchy našich studentů.

 

 

Číst více...

Seminář - Luboš Jánský

 

20180410 142324


Psy mám rád nejen jako pracovní pomocníky

Luboš Jánský„Psy mám rád nejen jako pracovní pomocníky, ale také jako kamarády a partnery pro volný čas.“ LUBOŠ JÁNSKÝ

Dne 10. 4. 2018 jsme přivítali na naší škole další významnou „kynologickou“ osobnost – pana Luboše Jánského. Sportovní kynologii se věnuje od roku 1966, kdy začal cvičit svého prvního německého ovčáka – Dona z Daňkova dvora, se kterým byl druhý na mistrovství mládeže v r. 1968. Kromě německých ovčáků měl také dobrmana nebo rottweilera. V r. 1975 složil zkoušku na tzv. krajského rozhodčího, pro posuzování závodů, dnes jsou to rozhodčí II. třídy. Od roku 1981 je ústředním rozhodčím, a následně byl ČKS zapsán do seznamu mezinárodních rozhodčích.

Pan Jánský přijel, aby nám přiblížil začátek práce se psem – motivaci, odměňování atd., a to formou semináře. Byl určen pro studenty 3. a 4. ročníku kynologie – tedy pro ty, kteří už mají vlastního psa na „cvičení“. A co jsme se dověděli? Pan Jánský začal tím, že pes nám není v této naší zájmové činnosti nástrojem, ale partnerem. Předpokladem úspěšné práce psovoda s jeho psem jsou láska, tolerance a cit. Pes je naším obrazem, zrcadlí náš vzájemný vztah, jehož kvalita se odráží v tom, s jakou ochotou, spontánností a energií pes bude cvičit. Dále nám vysvětlit, že motivace se táhne jako červená nit životem psovoda a jeho psa. Vystupování psovoda musí být tzv. černobílé – jasně čitelné pro psa, pes musí okamžitě poznat, co po něm chceme. Je potřeba pracovat srozumitelně, jasně a vždy stejně. Cesta výcviku by měla být příjemná pro obě strany – jak psovod, tak pes musejí být spokojení. Motivace je základním pilířem celé práce se psem. Žádoucí je pozitivní motivace – vyvolává kladné reakce (chuť spolupracovat s psovodem a připravenost k plnění konkrétních požadavků). Samozřejmě s tím souvisí i vhodná forma motivace – pamlsky, hračky, pochvala - o kterých jsme také mluvili. Nakonec ještě proběhla diskuze nejen o formách výcviku, ale také jsme chtěli vědět názor rozhodčího na některé výcvikové metody nebo pomůcky.

Seminář byl pro nás velkým přínosem a věříme, že se s panem Jánským brzy opět setkáme, třeba i u praktického výcviku.

Děkujeme také našim učitelům výcviku – Jaromíru Váchovi a ing. Jitce Filové, že nám tento seminář zorganizovali.

žáci 3.B a 4.B

 

 

1 cech obkladacu logo casopis 4 6
logoagroportal agrojournal