Login to your account

Username
Password
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
Username
Password
Verify password
Email
Verify email
YouTube    Facebook
 • Vítejte na našich stránkách

  Naleznete zde veškeré informace o možnostech studia na naší škole. Na škole probíhá i spousta mimoškolních aktivit, prohlédněte si naši nabídku.

 • AGROPODNIKÁNÍ

  Studujte moderní a žádané obory, perspektivní do budoucnosti. Stále více populární studijní obory, uzpůsobené nejnovějším trendům.

 • CHOV KONÍ A JEZDECTVÍ KYNOLOGIE

  Studium i budoucí povolání může být zároveň i Vašim koníčkem. Při volbě povolání volte nejen hlavou, ale i srdcem.

 • STAVEBNÍ OBORY

  Široká nabídka stavebních oborů. Získejte u nás kvalitní vzdělání, které Vám otevírá nové možnosti do života.

 • AUTOOPRAVÁRENSKÉ OBORY

  Široká nabídka autoopravárenských oborů. Získejte u nás kvalitní vzdělání, které Vám otevírá nové možnosti do života.

 • UBYTOVÁNÍ

  Pro studenty zajišťujeme ubytování ve vlastních domovech mládeže.

 • STRAVOVÁNÍ

  Pro studenty zajišťujeme stravování ve vlastní školní jídelně.

Projekty

pen

 

Česká zemědělská akademie je zapojena do celé řady projektů.

 

Číst více...

Úspěchy studentů

uspechy

 

Významné úspěchy našich studentů.

 

 

Číst více...

Postav si svoje auto - projekt KAIPAN

 

kaipan

 

Chcete si postavit

 vlastní automobil?


 

Tuto otázku položil před dvěma lety Krajský úřad Kraje Vysočina technickým školám ve svém kraji a už o rok později se po silnicích proháněly nové automobily značky Kaipan 16, které vytvořily tvůrčí týmy složené z učitelů, mistrů a žáků ze sedmi středních škol.

V druhé etapě se na výzvu Kraje Vysočina přihlásilo dokonce 9 středních škol, ve kterých se v současné době dokončuje montáž dalších modelů této značky- Kaipan 14.

Nový automobil Kaipan 14 vzniká již několik měsíců i ve školním autoservisu České zemědělské akademie v Humpolci.

Kraj Vysočina zajistil u výrobce stavebnice Kaipan nosný ocelový rám a kompletní laminátovou karosérii s originálním příslušenstvím. Další díly si museli humpolečtí pracovníci a žáci opatřit sami. Nejprve si zajistili starší automobil Škoda Favorit, jehož některé díly se použijí pro montáž Kaipanu 14. Jedná se hlavně o motor, převodové ústrojí, nápravy a příslušné komponenty.

Návrh designu karosérie i nástřik laku provedli lakýrníci firmy Auto Racek z Humpolce. Využili shodných barev znaku školy ČZA Humpolec a závodního týmu Škody a výsledkem bude krásná bílozelená karosérie doplněná o černé pruhy.

Ocelový rám karosérie byl ošetřen odolným nátěrem Komaxit ve firmě Farmet Česká Skalice. Výrobu kapotáže spodní části automobilu zajistili žáci oboru automechanik a karosář a pracovníci autoservisu z nerezového nebo duralového plechu, aby se zajistila odolnost karosérie proti korozi. Současně se prováděla montáž motoru s převodovkou a nápravami do nosného rámu. Postup montáže se popíše jednoduše, ale převážná část konstrukčních záležitostí se musela řešit někdy i velmi složitě v tvůrčím kolektivu mistrů i žáků.

Všechny ozdobné mřížky byly vypáleny z nerezového plechu laserovým paprskem pracovníky firmy ASO Humpolec podle našeho návrhu.

Vysoce náročnou záležitostí je zhotovení čalounění sedaček a interiéru Kaipanu. Tuto část jsme přenechali panu Moravcovi, který odvedl vysoce profesionální práci.

V současné době se dokončuje hlavně montáž elektroinstalace a celková kompletace vnitřního vybavení automobilu.

Na konci měsíce března se připravuje finální okamžik, nasazení kol s ozdobnými disky, které nám věnovala firma Pneu Jan Neubauer, a první jízdní zkoušky nového automobilu. Po technické prohlídce a schválení nového automobilu Kaipan 14 do provozu nás čeká v dubnu prezentace na výstavě v Nitře.

I když je výroba nového automobilu ze stavebnice časově i odborně náročná, podařilo se pracovníkům a žákům ve školním autoservisu vytvořit krásné dílo. Vždyť kdo může říci: „Podílel jsem se na výstavbě nového automobilu!“

 

Fotogalerie

 

 

 

 

 

1 cech obkladacu logo casopis 4 6
logoagroportal agrojournal