Login to your account

Username
Password
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
Username
Password
Verify password
Email
Verify email
YouTube    Facebook
 • Vítejte na našich stránkách

  Naleznete zde veškeré informace o možnostech studia na naší škole. Na škole probíhá i spousta mimoškolních aktivit, prohlédněte si naši nabídku.

 • AGROPODNIKÁNÍ

  Studujte moderní a žádané obory, perspektivní do budoucnosti. Stále více populární studijní obory, uzpůsobené nejnovějším trendům.

 • CHOV KONÍ A JEZDECTVÍ KYNOLOGIE

  Studium i budoucí povolání může být zároveň i Vašim koníčkem. Při volbě povolání volte nejen hlavou, ale i srdcem.

 • STAVEBNÍ OBORY

  Široká nabídka stavebních oborů. Získejte u nás kvalitní vzdělání, které Vám otevírá nové možnosti do života.

 • AUTOOPRAVÁRENSKÉ OBORY

  Široká nabídka autoopravárenských oborů. Získejte u nás kvalitní vzdělání, které Vám otevírá nové možnosti do života.

 • UBYTOVÁNÍ

  Pro studenty zajišťujeme ubytování ve vlastních domovech mládeže.

 • STRAVOVÁNÍ

  Pro studenty zajišťujeme stravování ve vlastní školní jídelně.

Projekty

pen

 

Česká zemědělská akademie je zapojena do celé řady projektů.

 

Číst více...

Úspěchy studentů

uspechy

 

Významné úspěchy našich studentů.

 

 

Číst více...

Mantrailing

 

mantrailing


Mantrailing

aneb stopování zase jinak Dne 22.11.2016 uspořádala Česká zemědělská akademie v Humpolci ve spolupráci s občanským spolkem Rescue Olomouc, IBHA (International Bloodhound Academy) a jejím předsedou ing. Lubomírem Satorou netradiční seminář s názvem – MANTRAILING.

Možná se ptáte, co to je? Mantrailing je metoda výcviku stopování na základě individuálního pachu konkrétní osoby. Pohyb psa po stopě se může lišit od skutečné trasy, kudy hledaná osoba prošla. Pes musí sledovat stopu v každém prostoru, krajině, ve městě, v budovách, za různých povětrnostních podmínek a najít konkrétní hledanou osobu i z větší skupiny lidí. Nehraje při tom žádnou roli, zda hledaná osoba šla pěšky, jela na kole, na koni, na kolečkových bruslích nebo byla nesena jinou osobou. Mantraileři vám tedy řeknou: není důležité, jak pes stopu vypracuje, důležitý je výsledek – najít hledanou osobu.

Samotný seminář začal pan Satora vyprávěním o konkrétních případech, kdy byl osobou blízkou přizván k hledání pohřešovaných osob. Postupně nám vysvětlil rozdíl mezi stopováním psů ve sportovní kynologii a stopováním mantrailerů. V další části jsme se bavili o schopnostech psa stopovat, o pachu jako takovém - jak ho pes vnímá a s čím při pachových pracích musíme počítat. Vyprávění to bylo zajímavé a vřele ho doporučujeme. Po první, teoretické části, přišla řada na praxi. Nejprve nám pan Satora se svým bloodhoundem ukázal rozlišení a označení osoby. Poté jedna ze studentek našlapala stopu, která vedla do lesa, a v něm se také schovala. Na začátku stopy nechala svůj předmět, který si pes očichal, a pak, bez větších problémů, po několika minutách ukrytou osobu našel. Abychom nezůstali jenom u ukázek, i studenti se mohli vyzkoušet začátek výuky „mantrailingového“ psa. A neobstáli špatně! 

Možná jednou uslyšíme o absolventu naší školy, který nalezl pohřešovanou osobu a zachránil tak lidský život. Jménem nás učitelů a studentů oboru Chovatelství se zaměřením na Kynologii bychom chtěli poděkovat panu ing. Satorovi za podnětnou přednášku i ukázky a rádi ho znovu přivítáme, třeba na hodině odborného výcviku.

Vaši učitelé – Jaromír Vácha, Jitka Filová

 

Fotogalerie

 

 

 

 

 

1 cech obkladacu logo casopis 4 6
logoagroportal agrojournal