Login to your account

Username
Password
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
Username
Password
Verify password
Email
Verify email
YouTube    Facebook
 • Vítejte na našich stránkách

  Naleznete zde veškeré informace o možnostech studia na naší škole. Na škole probíhá i spousta mimoškolních aktivit, prohlédněte si naši nabídku.

 • AGROPODNIKÁNÍ

  Studujte moderní a žádané obory, perspektivní do budoucnosti. Stále více populární studijní obory, uzpůsobené nejnovějším trendům.

 • CHOV KONÍ A JEZDECTVÍ KYNOLOGIE

  Studium i budoucí povolání může být zároveň i Vašim koníčkem. Při volbě povolání volte nejen hlavou, ale i srdcem.

 • STAVEBNÍ OBORY

  Široká nabídka stavebních oborů. Získejte u nás kvalitní vzdělání, které Vám otevírá nové možnosti do života.

 • AUTOOPRAVÁRENSKÉ OBORY

  Široká nabídka autoopravárenských oborů. Získejte u nás kvalitní vzdělání, které Vám otevírá nové možnosti do života.

 • UBYTOVÁNÍ

  Pro studenty zajišťujeme ubytování ve vlastních domovech mládeže.

 • STRAVOVÁNÍ

  Pro studenty zajišťujeme stravování ve vlastní školní jídelně.

Projekty

pen

 

Česká zemědělská akademie je zapojena do celé řady projektů.

 

Číst více...

Úspěchy studentů

uspechy

 

Významné úspěchy našich studentů.

 

 

Číst více...

Jízda zručnosti 2013

 

jizda zrucnosti


Třináctý ročník Jízdy zručnosti

vyhrál Tomáš Peca

 

 

 

Světelské pracoviště České zemědělské akademie v Humpolci pořádalo dne 15. května 2013 již třináctý ročník oblastního kola soutěže Jízdy zručnosti s traktorem a vlekem.

Tato soutěž je určena pro žáky středních škol, kteří vlastní řidičský průkaz na traktor. Soutěžní trať byla složena z jedenácti překážek, které prověřily rychlost, přesnost i dovednosti v couvání s traktorem a vlekem. 

Letošní ročník byl pořádán pod záštitou firem CEREA, a.s., obchodní společnost Pardubice, AGROZET České Budějovice a.s., pobočka Havlíčkův Brod, STROM Praha a.s. region Vysočina - středisko Habry a Okresní agrární komory Havlíčkův Brod. 

Opraváři zemědělských strojů, kteří se ve Světlé nad Sázavou učí svému řemeslu, se této soutěže pravidelně účastní a umisťují se na předních příčkách pořadí nejen v této oblastní soutěži, ale i na celostátní úrovni. O tom svědčí tři první místa v celostátním kole soutěže, která světelští žáci získali za posledních šest let.

Letošní ročník oblastního kola soutěže Jízdy zručnosti vyhrál opět náš žák Tomáš Peca. Do celostátního kola postopil i další náš žák Jan Klofáč, který se umístil na čtvrtém místě.

Hlavní soutěž, která je určena pouze žákům, je ve Světlé n.S. doplněna o doprovodné soutěže pro veřejnost. Podmínkou je pouze vlastnictví řidičského průkazu na traktor. Návštěvníci z řad diváků, kteří tuto podmínku splňují, si tak mohou změřit své dovednosti v soutěžích  couvání traktoru s vlekem, ovládání hydraulického nakladače nebo v přesném ovládání hydrauliky traktoru.

Soutěž je tradičně doplněna rozsáhlou výstavou zemědělské techniky, která v tento den zaplní zbytek areálu zemědělské školy. Veřejnost i žáci si tak mohou prohlédnout nejnovější zemědělskou techniku, shromážděnou na výstavní ploše, a seznámit se i s některými metodami oprav, renovací, novinkami ve svařovací technice a podobně.

Jako kontrast k nejnovější technice pořádá škola ze svých i zapůjčených historických zemědělských strojů malou výstavu. Na ní může návštěvník vidět, jak vypadala zemědělská technika tažená koňským potahem, i stroje poháněné stabilními motory z první poloviny minulého století.

 

Výsledková listina

Fotogalerie

 

 

 

1 cech obkladacu logo casopis 4 6
logoagroportal agrojournal